Milion dla WOŚP
29 stycznia 2024
Milion dla WOŚP

Ponad milion złotych zebrano w powiecie legionowskim na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zagrała pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, zbierając pieniądze na zakup sprzętu i urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych.

Na terenie powiatu 32. finał WOŚP zorganizowano w ośmiu sztabach – w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie, w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie, w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chotomowie, w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym Sapere Aude w Rajszewie, w Stowarzyszeniu Młodzi Dla Rozwoju – Emka w Wieliszewie oraz w Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie. Na terenie powiatu najwięcej pieniędzy zebrał sztab działający w LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie – 258 764,83 zł. Tutaj też odbyła się całodzienna impreza, której organizację współfinansował Powiat Legionowski.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.