Picasso na ferie
30 stycznia 2024
Picasso na ferie

Młodzież z powiatu legionowskiego zimową przerwę od nauki mogła wykorzystać, biorąc udział w dwóch warsztatach zorganizowanych przez Powiatową Instytucję Kultury. Ich wspólnym elementem była postać wybitnego hiszpańskiego twórcy Pabla Picassa.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w Serocku, rozpoczęła Karolina Greś - historyczka sztuki i edukatorka, która przybliżyła postać artysty i wprowadziła uczestników w jego barwny, nieoczywisty świat. Następnie spacerując po mieście, szukano serockich śladów Pabla Picassa, a potem wraz z Fundacją Artystyczną Wylepiarnia malowano ceramikę, inspirując się, nie inaczej, dokonaniami Hiszpana, który w tej dziedzinie również stworzył wiele wspaniałych dzieł.

Jak połączyć XX-wieczne obrazy, rzeźby i grafiki z najnowszymi technologiami, podpowiadał Łukasz Braun z Fundacji Good Culture, który poprowadził drugi z warsztatów w legionowskiej Poczytalni. Uczestnicy czerpiąc z dokonań Picassa i wspierając się zasobami sztucznej inteligencji, tworzyli własne wizualizacje, których różnorodność wymykała się wszelkim kanonom.