Młodzi o powiecie
1 grudnia 2023
Młodzi o powiecie

Nawiązując do jubileuszu 25-lecia utworzenia powiatu legionowskiego, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła młodzież do debaty pt. „Co ty wiesz o powiecie legionowskim?”, podczas której uczestnicy dyskutowali o tożsamości lokalnej.

W gościnnych progach legionowskiej Poczytalni spotkali się uczniowie z 18 szkół z terenu powiatu legionowskiego. Poprzedzona warsztatami wprowadzającymi debata toczyła się wokół pojęcia tożsamości, z akcentem na tożsamość lokalną. Młodzież stawiała sobie pytania o świadomość lokalnej przynależności, potrzebę jej istnienia, wyrażania i pielęgnowania. Moderatorem debaty była Beata Narel – nauczycielka z Niepublicznego Liceum Językowego w Legionowie.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli wicestarosta legionowski Konrad Michalski, prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, członek Zarządu Powiatu Przemysław Cichocki i dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie dr Jacek Szczepański.