Najlepsi uczniowie nagrodzeni
30 września 2022
Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Już po raz 16. wręczono nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat.  Uroczystość odbyła się 29 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Kandydaci do nagrody oprócz wysokiej średniej (powyżej 5.0) i przynajmniej bardzo dobrej oceny z zachowania, musieli uzyskać akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego. W tym roku wyróżniono 61 prymusów, 58 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, 2 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Legionowie oraz ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym. Nagrodę za najlepiej zdany egzamin maturalny otrzymała absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, która uzyskała 79% punktów z języka polskiego, 100% punktów z matematyki i 100% punktów z języka angielskiego. Rodzice najzdolniejszych uczniów otrzymali pamiątkowe medale.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu szesnastu lat przyznanych zostało już 890 nagród, a Powiat Legionowski przeznaczył na nie 1 mln 335 tys. zł.