Najlepsze kosmiczne prace wybrane
25 maja 2021
Najlepsze kosmiczne prace wybrane

Na ogłoszony przez Powiat Legionowski z okazji „Roku Lema” konkurs plastyczny nadesłano wiele pięknych prac. Jury wybrało zwycięzców, ale każdy z uczestników został doceniony za pomysłowość oraz zaangażowanie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 maja w auli Starostwa.

Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Legionowski zaprosił dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie nie należało do łatwych, ale uczestnicy konkursu poradzili sobie z nim znakomicie. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce przyznano Adriannie Kosek, drugie Zuzannie Zasłonce, a trzecie ex-aequo zajęli Julia Kakiet i Kornel Bojarun. W kategorii klas 4-6 zwyciężyła Oksana Mąka, drugie miejsce zajęły ex aequo Mila Papis i Selena Bojar, a trzecie zdobyli ex aequo Stanisław Kosek i Franciszek Szulc. W kategorii klas 7-8 przyznano wyróżnienia Barbarze Tańskiej i Marcinowi Krasnemu.