Szpital już za kilka miesięcy
25 maja 2021
Szpital już za kilka miesięcy

Legionowski szpital pierwszych pacjentów przyjmie na początku przyszłego roku. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz dookoła obiektu.

Obecnie prowadzone są roboty budowlane zewnętrzne w postaci podbudowy pod drogi i chodniki, układana jest nawierzchnia z kostki. Kontynuowane są prace przy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wewnątrz obiekt jest wykańczany. Ekipy montują wykładziny PCV na poziomach 0 i -1, w pomieszczeniach technicznych układają gres, malują, montują drzwi medyczne i wewnątrzlokalowe. Montowane są także grzejniki, urządzenia maszynowni systemu chłodzącego i wentylacji, lampy sufitowe oraz okablowanie systemu integracji medycznej. Trwają prace związane z systemem zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku (BMS). W budynku tlenowni wykonywany jest montaż pokrycia dachowego oraz elewacje.

Szpital będzie posiadał 90 łóżek, trzy nowoczesne sale operacyjne oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Pacjenci uzyskają pomoc w zakresie chirurgii, kardiologii z pracownią hemodynamiki, ginekologii, okulistyki i chorób wewnętrznych. W strukturze placówki zaplanowano izbę przyjęć z 8-łóżkowym oddziałem obserwacyjnym, przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami.