Nauczyciele na medal
12 października 2018
Nauczyciele na medal

Nauczyciele z placówek edukacyjnych prowadzonych przez Powiat Legionowski i Miasto Legionowo zostali nagrodzeni za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze podczas gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą 11 października br. zorganizowano w legionowskim ratuszu.

Już po raz 9. zorganizowano wspólne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie było okazją do uhonorowania pracow­ników szkół, którzy ze szczególnym za­angażowaniem wypełniają obowiązki zawodowe oraz angażują się w realiza­cję dodatkowych projektów, mających na celu podniesienie poziomu kształ­cenia. Poza laureatami wśród gości zaproszonych na uroczystość znaleź­li się przedstawiciele władz samorzą­dowych i oświaty. Witając zgromadzo­nych wicestarosta Jerzy Zaborowski wspomniał, że wykonując swój zawód nauczyciele nie tylko przekazują i weryfikują wiedzę, ale także uczestni­czą w kształtowaniu przyszłości swoich uczniów, towarzysząc im w drodze do dorosłości. Wyraził także szacunek i uznanie dla pełnio­nej przez nich misji. Nagrodzono 25 nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski, tym samym dziękując im za trud włożony w pracę, za zaanga­żowanie w kształcenie kolejnych po­koleń oraz gratulując ponadprzeciętnych osiągnięć zawodowych. Wśród wyróżnionych znalazły się dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie Jolanta Magda, dyrektor Powiatowego Zespo­łu Szkół Ponadgimnazjalnych w Le­gionowie Dorota Kurowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Ponad­gimnazjalnych w Serocku Maria Be­ata Leszczyńska, dyrektor Powia­towego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie Ewa Lewicka oraz dyrek­tor Poradni Psychologiczno-Pedago­gicznej w Legionowie Grażyna Okar­ska.

Oprawę artystyczną wydarzeniu zapewniły występy wokalno-instrumentalne uczniów oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Nauczyciele odebrali nagrody z rąk wicestarosty Jerzego Zaborowskiego