Naukowo w Jabłonnie
26 września 2022
Naukowo w Jabłonnie

Festiwal „Nauka z Pałacem w Tle” odbył się w ostatni weekend września w historycznej scenerii pałacu w Jabłonnie, należącego do Polskiej Akademii Nauk. Wydarzenie współorganizował Powiat Legionowski.

Ideą Festiwalu jest promowanie osiągnięć nauki w sposób łatwy i przystępny. Zgodnie z tym przesłaniem bogaty program i naukowe ciekawostki dla każdego zaprezentowali profesorowie i naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, Instytutów i Fundacji Naukowych, a także licznie zaproszeni goście.

Jak co roku błonia i wnętrze jabłonowskiego pałacu odwiedzili spragnieni wiedzy mieszkańcy naszego powiatu i nie tylko. Na odwiedzających czekały nowinki ze świata wiedzy. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach i pokazach, a na stoiskach promocyjnych, zapoznać się z szeroką ofertą partnerów. Dzięki dużej różnorodności każdy miał szansę odnaleźć dziedzinę, która interesuje go najbardziej, i poszerzyć wiedzę o nieznane dotąd zagadnienia.