Brąz dla Filipa Surdyka w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie
26 września 2022

Filip Surdyk, uczeń IV klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym wziął udział w kolarskich zawodach Bike Maraton Bardo – Mistrzostwa Polski XCM, które odbyły się 10 września br. w miejscowości Bardo i zdobył tam brązowy medal.

Jak wspomina przygotowania i wjazd na metę?

„Na trasę wyścigu przyjechałem już w środę, aby na spokojnie zrobić objazd całej rundy, która liczyła 56 km. Trasa okazała się być prosta technicznie, lecz posiadała całą masę sztywnych podjazdów, które wiedziałem, że na wyścigu dadzą mocno w kość. Pogoda w nocy przed startem nie była zbyt łaskawa, ponieważ całą noc padał ulewny deszcz, który mocno zmienił warunki na trasie.

Początek wyścigu był zaplanowany na godzinę 11.00 i od razu po starcie honorowym chłopaki narzucili bardzo mocne tempo. Po 30 minutach zostało nas w pierwszej grupie tylko pięciu. Na 25. kilometrze trasy faworyt wyścigu postanowił mocno zaatakować i nasza grupka znowu się podzieliła. Chwilę potem jednemu koledze z grupy uszło powietrze z tylnego koła i zostałem sam aż do mety. Udało mi się dojechać i skończyć zawody na 3. miejscu na Mistrzostwach Polski! To tyle …”

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.