Nowa Powiatowa Rada Rynku Pracy w Legionowie
18 stycznia 2024
Nowa Powiatowa Rada Rynku Pracy w Legionowie

Podczas pierwszego posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy w Legionowie w nowym składzie starosta Sylwester Sokolnicki wręczył akty powołania jej członkom.

W składzie znaleźli się: Anna Gajewska – Radna Powiatu w Legionowie (przewodnicząca Rady), Przemysław Cichocki  - Członek Zarządu Powiatu w Legionowie (wiceprzewodniczący Rady), Kinga Cieślak - Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZNP w Legionowie, Dariusz Ejdys - Przewodniczący Oddziału Legionowo NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, Stefan Marciniak - Podstarszy Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Legionowie, Artur Andruszka – Prezes Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie, Roman Mańk - Członek Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej, Marek Muniak – Wiceprezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni i Kółek Rolniczych, Roman Biskupski - Prezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” w Legionowie, Dorota Wróbel-Górecka - Wiceprezes Fundacji „Odpowiedzialni Społecznie”.

Powiatowa Rada Rynku Pracy jest organem opiniodawczo-doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy. Do zadań Rady należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie, ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy, opiniowanie okresowych sprawozdań z działalności Powiatowego Urzędu Pracy. Kadencja trwa 4 lata.