Nowa strona www Powiatu Legionowskiego
23 sierpnia 2018
Nowa strona www Powiatu Legionowskiego

Minęło pięć lat od ostatniej modernizacji strony internetowej Starostwa Powiatowego w Legionowie. W świecie nowych mediów to jak wieczność. Dlatego z dumą prezentujemy nową witrynę, która posiada nowoczesny wygląd i intuicyjną funkcjonalność.

Przygotowania do zmiany poprzedziła analiza wielu aspektów istotnych z punktu widzenia przyszłych odbiorców strony, tj. czytelność treści, funkcjonalność, łatwość w poruszaniu się po podstronach itp. Ponadto zbadano, jakie zainteresowanie wśród odwiedzających wzbudzają konkretne elementy strony, oraz które z informacji są najbardziej pożądane. Doświadczenia użytkowników, czyli całość wrażeń, jakich doświadczają podczas korzystania z produktu interaktywnego, zostały przetestowane wśród osób niezaangażowanych w proces tworzenia strony. Takie działania pozwoliły na przeprojektowanie serwisu tak, aby był czytelny, funkcjonalny i przede wszystkim spełniał swoje zadanie informacyjne.

Odświeżona witryna zawiera m.in. wykaz wydziałów starostwa oraz listę spraw, jakie można w nich załatwić, a także informacje dotyczące działania i struktury urzędu. Znalazły się w niej ponadto informacje o turystycznych walorach powiatu i jego historii. Na bieżąco zamieszczane będą także aktualności z terenu powiatu oraz filmy z odbywających się w powiecie wydarzeń. Kalendarium, w którym znajdują się informacje o planowanych imprezach kulturalnych, sportowych, programach zdrowotnych, atrakcjach dla dzieci itp., podpowiada, jak zaplanować wolny czas w najbliższej okolicy. W razie konieczności na stronie będą pojawiały się komunikaty i ostrzeżenia dla mieszkańców.

- Stajemy się społeczeństwem cyfrowym. Zwiększa się liczba osób korzystających z Internetu i oferowanych przez niego usług. W sieci sprawnie poruszają się zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. Planując załatwienie sprawy w urzędzie, często zaglądamy do jego internetowej witryny w poszukiwaniu danych i informacji, albo żeby przygotować się do wizyty w konkretnym wydziale. Tak, jak dbamy o jakość i komfort naszych usług na miejscu w Starostwie, tak chcemy, aby ten wirtualny kontakt był równie łatwy i dostępny. Rozwój technologii oraz potrzeby naszych mieszkańców były motywacją i inspiracją w trakcie pracy nad nowym serwisem. Mam nadzieję, że efekt spotka się z dobrym przyjęciem odbiorców i spełni ich oczekiwania, dlatego zapraszam do kontaktu mailowego: promocja@powiat-legionowski.pl – wyjaśnia starosta legionowski Robert Wróbel.

Nowa strona internetowa Starostwa Powiatowego w Legionowie jest responsywna. Oznacza to, że dostosowuje się do różnych dostępnych rozdzielczości ekranów. Bez utraty czytelności treść można przeglądać zarówno na monitorze komputera, jak i na smartfonie czy tablecie. Strona zawiera również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych