Obrazki znad wody
7 września 2022
Obrazki znad wody

Zakończył się cykl letnich AQUA-planerów organizowanych przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie. Efekty prac artystów będzie można podziwiać na wystawie w grudniu tego roku.

Powiatowa Instytucja Kultury po raz trzeci zaprosiła artystów i amatorów do wspólnego malowania pejzaży powiatu legionowskiego pod czujnym okiem artystki Katarzyny Gawlik. Tym razem motywem przewodnim była woda. Na płótno i papier przeniesione zostały malownicze zakątki znad rzek i jezior rozsianych po naszej okolicy.

Cykl AQUA-plenerów stanowi element projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek”, realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.

Fot. M. Gawlik