Oddech dla Mazowsza
16 marca 2022
Oddech dla Mazowsza

Urząd Marszałkowski we współpracy z EdtechHub Akcelerator realizuje projekt informatyczny, który ma wspierać działania na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego.

Z inicjatywy realizatorów projektu 15 marca w auli starostwa odbyło się spotkanie robocze, w którym udział wzięli przedstawiciele referatów ochrony środowiska Powiatu Legionowskiego oraz Gmin Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew, Miasta i Gminy Serock oraz Miasta Legionowo.

Rozmawiano o możliwościach wypracowania rozwiązań usprawniających system informacyjno-ostrzegawczy dotyczący ryzyka przekroczenia i przekroczeń norm jakości powietrza. Jego uruchomienie ma na celu poprawę komunikacji pomiędzy instytucjami, uproszczenie procesu powiadamiania na wszystkich szczeblach, a także dotarcie z ostrzeżeniem do jak największej liczby obywateli. Przedyskutowano pomysły wdrożenia takiego systemu, funkcjonowania powiązanych z nim aplikacji oraz sposoby zbierania informacji zwrotnych.