Odpowiedzialni Społecznie wybrani po raz piąty
4 stycznia 2022
Odpowiedzialni Społecznie wybrani po raz piąty

Znamy już laureatów 5. edycji konkursu „Odpowiedzialni Społecznie”, organizowanego przez Powiatowe Centrum Integracji Społecznej.

Konkurs to wspólna inicjatywa Starosty Legionowskiego oraz Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie. W kategorii Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie zwyciężyli Hurtownia Taniej Książki M.C. Kwadrat A. Kisza, S. Kisza, B. Kowalik s.c. oraz ZAREMBA BIS Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe. W kategorii Instytucja Odpowiedzialna Społecznie wyróżniono Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS, Fundację Nowa Wieś i Fundację eBiznes Club. Pracownikami Odpowiedzialnymi Społecznie wybrano Wojciecha Kowalczyka i Danutę Andrzejewską. Laureaci statuetki i dyplomy odebrali z rąk starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego, radnej Rady Powiatu i jednocześnie przewodniczącej kapituły konkursowej Anny Gajewskiej oraz dyrektor PCIS Doroty Wróbel-Góreckiej podczas spotkania, które zorganizowano 4 stycznia w auli starostwa.

Konkurs jest kierowany do pracodawców, firm i instytucji prowadzących działalność na terenie powiatu legionowskiego, którzy w swojej pracy kierują się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, uwzględniają interesy społeczne, dobro środowiska, budują relacje ze swoimi pracownikami oraz z lokalną społecznością. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat biznesu odpowiedzialnego społecznie, a tytuł przyznany jest firmom, instytucjom oraz ich pracownikom, którzy swoją postawą do tego się przyczyniają.