Orientalny Zanzibar
9 marca 2023
Orientalny Zanzibar

Kolejne spotkanie Klubu Podróżnika "W 80 dni dookoła", zorganizowane przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie, odbyło się 7 marca w Muzeum Historycznym w Legionowie.

Gościem wieczoru była Beata Lewandowska-Kaftan, która zaprezentowała pokaz zdjęć pt. "Zanzibar, gdzie Afryka spotyka się z Orientem". Widzowie mogli odkryć niezwykły kraj, odmienny od tego prezentowanego w turystycznych folderach, jego kolory, smaki, otwartych i serdecznych mieszkańców. Miejsce, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur, wzbogacające unikatowy charakter regionu. Spotkanie odbyło się w przededniu Dnia Kobiet i zadedykowane zostało przede wszystkim paniom, które w prezentacji odnalazły opowieści o silnych kobietach Czarnego Lądu.

fot. PIK