Pełnoletni „Kombatant”
13 września 2019
Pełnoletni „Kombatant”

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie świętuje w tym roku 18-lecie istnienia. Razem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi w jubileuszowym spotkaniu uczestniczyły osoby z niepełnosprawnościami, które odwiedziły placówkę w ramach obchodów VIII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.                                

Pensjonariusze „Kombatanta” świętowali w towarzystwie przedstawicieli władz samorządowych oraz delegacji z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie - Cieszę się, że DPS „Kombatant” jest współorganizatorem Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Powodów tej radości jest kilka. Pracuję od lat w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, a DPS „Kombatant” jest naszym najbliższym sąsiadem. Często odwiedzamy mieszkańców „Kombatanta” z różnego rodzaju okolicznościowymi przedstawieniami. Współpracujemy od momentu powstania tego domu i jest to współpraca na wielu płaszczyznach. Od kilku lat mieszkańcy DPS wspierają nasze działania i pracują w naszej szkole jako woluntariusze – mówi prezes Fundacji „Promień Słońca” Jerzy Jastrzębski.

O artystyczną oprawę wydarzenia zadbał nieporęcki zespół Młodzież 50+. Mając na uwadze nie tylko duchowe potrzeby zgromadzonych gości, przygotowano smaczny poczęstunek. Nie zabrakło także tortu, który jest główną atrakcją wszelkich rocznicowych uroczystości.