Serockie Forum Kół Gospodyń Wiejskich
13 września 2019
Serockie Forum Kół Gospodyń Wiejskich

Forum serockich kół gospodyń wiejskich debatowało 11 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Serock. Poruszono zagadnienia związane z niezależnością i rozwojem kół gospodyń, także w kwestiach prawnych oraz finansowych.

Na spotkanie zostały zaproszone koła gospodyń wiejskich, funkcjonujące na terenie miasta i gminy Serock oraz wszystkie zainteresowane osoby, także spoza terenu gminy. Głównym celem forum było zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami w zakresie zakładania, funkcjonowania i likwidacji kół gospodyń wiejskich. Głosem eksperckim była Agnieszka Bąk – kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Legionowie, która podzieliła się z uczestnikami spotkania swoją szeroką wiedzą, dotyczącą rejestracji kół, podejmowania przez nich stosownych uchwał oraz zrzeszania kół w związki. Po prelekcji dyskutowano o sposobach wsparcia działalności i inicjatyw kół przez samorząd gminny oraz o różnym podejściu kół w odniesieniu do podejmowanej przez siebie działalności.