Piesi pod specjalną ochroną
23 marca 2021
Piesi pod specjalną ochroną

Bariery, które separują chodnik od jezdni i chronią pieszych, pojawiły się w marcu br. na Alei Róż w Legionowie. Stanęły tam na wniosek mieszkańców.

Powiat legionowski zamontował bariery na odcinku drogi powiatowej nr 1826 (Aleja Róż) od Alei Legionów do ulicy Bandurskiego. Mieszkańcy w swoim wniosku wskazali ten odcinek drogi jako niebezpieczny dla pieszych przemieszczających się przyległym chodnikiem z powodu dużego natężenia ruchu oraz nadmiernych prędkości rozwijanych przez niektórych kierowców. Czynniki te sprawiały, że ich poczucie bezpieczeństwa, szczególnie gdy poruszali się chodnikiem w towarzystwie dzieci, było zachwiane.

Postulaty mieszkańców zostały poddane analizie i zweryfikowane w terenie. Wynikiem tych działań było przygotowanie projektu i niedawny montaż barier. Mamy nadzieję, że komfort mieszkańców, którzy przemieszczają się tym odcinkiem chodnika na przykład w drodze na rodzinny spacer po lesie, znacząco wzrośnie.