Skarpetki z przesłaniem
22 marca 2021
Skarpetki z przesłaniem

„Nie do pary, ale razem” to hasło towarzyszące Światowemu Dniu Zespołu Downa, który przypada 21 marca. W obchodach udział wzięły przedszkolaki z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

Najpierw 19 marca w przedszkolu specjalnym zorganizowano skarpetkowe warsztaty kreatywne. Następnie 21 marca na Facebook'u odbyła się akcja "Skarpetkowe Wyzwanie". Na profilu Przedszkola oraz Fundacji „Promień Słońca” publikowane były zdjęcia w skarpetkach nie do pary i z hasztagiem #niedoparyalerazem. Pojawiały się również zdjęcia, filmy oraz piosenki związane z tematem święta.
Wirtualny Marsz Kolorowej Skarpetki wystartował 21 marca i będzie trwał do 10 kwietnia. 21 haseł przez kolejnych 21 dni pojawiać się będzie na profilu Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie.

Fot. PZSiPS w Legionowie