Piknik na Dzikim Zachodzie
4 października 2021
Piknik na Dzikim Zachodzie

Już po raz trzynasty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie zaprosiło do wspólnej zabawy rodziny zastępcze z powiatu legionowskiego. Piknik im dedykowany odbył się 2 października na terenie Integracyjnego Centrum Opieki  Wychowania Terapii w Serocku.

Coroczne spotkania to okazja do integracji środowiska rodzin zastępczych z naszego powiatu oraz dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie. To czas relaksu dla tych, którzy swoje serca otworzyli dla dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej, ale i okazja do rozmów i wymiany doświadczeń. Tegoroczne spotkanie zorganizowano ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. "Start w samodzielność", realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie na rzecz osób przebywających w pieczy zastępczej oraz w specjalnych ośrodkach wychowawczych i socjoterapeutycznych. Gośćmi spotkania byli starosta legionowski Sylwester Sokolnicki oraz burmistrz Miasta i Gminy Serock Artur Borkowski.