Po pracę na Ryneczek
16 listopada 2018
Po pracę na Ryneczek

Uczestnicy Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie mieli szansę zawalczyć o zatrudnienie podczas drugiej edycji „Ryneczku Pracy”. Lokalni przedsiębiorcy wśród nich szukali pracowników do swoich firm.

Do współpracy w organizacji „Ryneczku Pracy” CIS zaprosił trzy przedsiębiorstwa z terenu powiatu, których przedstawiciele zaprezentowali swoje firmy oraz przedstawili zapotrzebowanie kadrowe. Beneficjentami spotkania byli podopieczni CIS, czyli osoby długotrwale bezrobotne i o niskich kwalifikacjach zawodowych. Dzięki udziałowi w spotkaniu mieli szansę odbyć rozmowy rekrutacyjne z pracodawcami i starać się o pracę. – Obecnie mówimy o rynku pracownika, bo rzeczywistości jest bardzo trudno o rzetelnych, dobrych i oddanych pracowników. W związku z tym macie państwo bardzo duże szanse na to, żeby znaleźć dobrą pracę – zwrócił się zachęcająco do zgormadzonych Krzysztof Lisicki z Hurtowni Elektrycznej „Dorian”.

"Ryneczek pracy" to lokalna inicjatywa realizowany w ramach projektu „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym – animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego – edycja 2018”. Projekt dofinansowuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest realizowany w formule zamkniętej i przeznaczony dla mieszkańców powiatu legionowskiego wykluczonych zawodowo, którzy są uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Legionowie. W planach są kolejne edycje przedsięwzięcia.