Sztuka jest na Prostej
18 listopada 2018
Sztuka jest na Prostej

Prace artystów młodego pokolenia zaprezentowano podczas wydarzenia Art&Design w Galerii Sztuki „Na Prostej” w Jabłonnie. Powiat Legionowski patronował tej inicjatywnie.

Powstała niespełna półtora roku temu Galeria Sztuki „Na Prostej” zrobiła prawdziwa rewolucję na kulturnej mapie powiatu. To ciekawie zaaranżowana przestrzeń, gdzie można spotkać się ze sztuką i w miłej atmosferze obejrzeć prace artystyczne, a przy okazji mieć możliwość wypicia dobrej kawy i skosztowania czegoś słodkiego. Takie mariaże sztuki z innymi dziedzinami życia są coraz powszechniejszą praktyką i, jak się okazuje, w Jabłonnie pomysł sprawdził się doskonale.

Najnowszym przedsięwzięciem w galerii były targi Art&Design, podczas których przeszło trzydziestu artystów młodego pokolenia zaprezentowało swoje prace. Odwiedzający mogli wybierać spośród  obrazów, rzeźb, fotografii, ceramiki i biżuterii. Wszystko ręcznie wykonane i niepowtarzalne. Pojawiły się także przedmioty codziennego użytku z artystycznym szlifem oraz takie z akcentem świątecznym, przypominające o zbliżającym się wielkimi krokami Bożym Narodzeniu.