Posprzątali, posadzili
19 września 2023
Posprzątali, posadzili

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym już cieszy się nową siedzibą szkoły. Aby wnętrza budynku uczynić bardziej przytulnymi i zadbać o jego najbliższe otoczenie, organizuje różne akcje.

Włączając się w „Sprzątanie świata”, 14 września, uczniowie pod opieką nauczycieli oczyścili okolicę szkoły, a także pobliski las i teren nad Kanałem Żerańskim. Zebrano kilkanaście worków odpadów. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Referatu Zarządzania Środowiskiem Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz Gminy Nieporęt. W szkole pojawiły się również pojemniki do segregacji śmieci, zakupione dzięki dofinansowaniu od Rady Rodziców.

Dzień później przyszedł czas na zagospodarowanie zieleni wokół budynku. Pracownicy Starostwa dostarczyli nasiona traw, ziemię do iglaków, tuje oraz różne gatunki jałowców, a młodzież, uzbrojona w rękawice i łopaty, posadziła rośliny.