Potworne wędrówki
18 lipca 2022
Potworne wędrówki

Kolejna odsłona wakacyjnego Wędrującego Czytania, organizowanego przez Powiatową Instytucje Kultury w Legionowie, już za nami. Tym razem uczestniczy podążali z przewodnikiem przez świat wodnych stworów ze słowiańskiej mitologii.

Pełne wrażeń spacery dla dzieci, które odbyły się we wszystkich gminach powiatu i zgromadziły blisko dwustu uczestników, poprowadził pisarz, pedagog, muzyk, ilustrator i opowiadacz, współautor „Bestiariusza słowiańskiego” Witold Vargas. Pierwsza wyprawa przebiegała przez teren zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie, kolejna po łąkach wieliszewskich, a w Serocku, brzegiem Narwi. W leśne zaułki wędrowcy zajrzeli w Stanisławowie Drugim, w gminie Nieporęt. W Legionowie zapuścili się do rezerwatu Bukowiec. We wszystkich tych miejscach mali wędrowcy wypatrywali rusałek, dziwożony i utopców.

Wędrujące czytanie z Witoldem Vargasem stanowi element projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek”, realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.