Powiat wspiera w walce z COVID-19
12 maja 2020
Powiat wspiera w walce z COVID-19

Powiat Legionowski przekazał środki ochrony osobistej za ponad 20 tys. zł zarządzanym przez siebie jednostkom. Wsparł także Nowodworskie Centrum Medyczne, zakupując materiały ochronne za prawie 4 tys. zł.

Ochrona seniorów, którzy są w grupie największego ryzyka, jeśli chodzi o zakażenie i przebieg choroby COVID-19, jest szczególnie ważna. Pracownicy i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” zostali wyposażeni w półmaski filtrujące FFP3 i kombinezony ochronne. Dla zapewnienia higieny otrzymali płyny dezynfekujące do rąk i powierzchni. Przedszkole w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie otrzymało fartuchy ochronne, maseczki bawełniane wielorazowe, przyłbice ochronne oraz chusteczki nawilżane z przeznaczeniem dla dzieci oraz pracowników. Wyposażenie w postaci płynów dezynfekujących oraz półmasek filtrujących FFP3 otrzymał ZOZ ”Legionowo”, czyli przychodnia „na górce”.
Powiat Legionowski od lat wspiera Nowodworskie Centrum Medyczne. Do tej placówki w pierwszej kolejności trafiają pacjenci z naszego terenu. Na prośbę dyrekcji szpitala przekazane zostały środki ochrony osobistej, maseczki i rękawiczki jednorazowe dla personelu medycznego.