Powiatowe Centrum Wspierania Przedsiębiorczości już działa
31 stycznia 2020
Powiatowe Centrum Wspierania Przedsiębiorczości już działa

W odpowiedzi na potrzeby środowiska gospodarczego powiatu legionowskiego, z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie, otwarto Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

W ramach nowo powstałego Centrum, dla pracodawców zainteresowanych współpracą z Urzędem Pracy, organizowane będą regularne spotkania, podczas których wyjaśnione zostaną zasady wypełniania formularzy wniosków przy ubieganiu się o refundacje kosztów zatrudnienia lub pozyskiwania środków na tworzenie nowego stanowiska pracy. Odrębne spotkania zorganizowane zostaną dla osób bezrobotnych planujących założenie własnej firmy.

Ponadto, w celu stworzenia optymalnych warunków do wspierania przedsiębiorczości na terenie powiatu legionowskiego, w tym powstawania i rozwoju nowych firm, Urząd Pracy podpisał porozumienie o współpracy z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W ramach podjętej inicjatywy organizowane będą spotkania informacyjne z zakresu prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych.

Działania prowadzone w Centrum są bezpłatne. Spotkania organizowane będą w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 11, piętro III, pok. 304a. Informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie www.legionowo.praca.gov.pl.