Powiatowy Dzień Strażaka
16 maja 2022
Powiatowy Dzień Strażaka

14 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji, a przede wszystkim strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu legionowskiego. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, medali, nagród i awansów na wyższe stopnie służbowe. Starosta legionowski za pełną gotowość do niesienia pomocy, niezłomność, konsekwencję i godny naśladowania upór w działaniu nagrodził wyróżniających się funkcjonariuszy z legionowskiej strażnicy, dziękując im za poświęcenie i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Powiat Legionowski został wyróżniony medalem z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej za dotychczasową współpracę.

Na uroczystości Powiat Legionowski reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Leszek Smuniewski, wicestarosta legionowski Konrad Michalski oraz członek Zarządu Powiatu Przemysław Cichocki. – W dniu swojego święta strażacy mogą poczuć i zobaczyć, jak bardzo jesteśmy im wdzięczni. Zawód strażaka to zawód zaufania publicznego. Według sondaży strażakom ufa 94 procent Polaków. Wynika to z ich służby oraz z tego, że są zawsze gotowi do pomocy, że z narażeniem własnego życia bronią życia innych, służą innym i są cały czas w gotowości – mówi wicestarosta legionowski Konrad Michalski.

Podczas wydarzenia ślubowanie złożyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wydarzenie zakończyła tradycyjna parada pojazdów pożarniczych ulicami Legionowa, prezentując potencjał ratowniczy Straży Pożarnych z terenu powiatu.