Zdjęcie z obchodów, grupka ludzi, reprezentacja z wieńcem
4 października 2024
Powiatowy Dzień Weterana

Po raz dwudziesty Powiat Legionowski zorganizował 4 października Powiatowy Dzień Weterana.

W ramach obchodów przedstawiciele kół i środowisk kombatanckich oraz władz samorządowych wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji poległych i pomordowanych za wolność ojczyzny, którą odprawiono w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Polski Walczącej na rondzie Armii Krajowej. Nieoficjalny punkt wydarzenia obejmowało zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Życia w PRL w Warszawie. Przed wyjazdem uczestnicy wzięli udział w uroczystym obiedzie. Powiat Legionowski reprezentował członek Zarządu Powiatu Marcin Fabisiak.

Dzień Weterana został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1997 roku w hołdzie żołnierzom walczącym o wolność i niepodległość Polski na wszystkich frontach II wojny światowej, którzy stanęli w obronie granic Rzeczypospolitej i jej obywateli. Powiat Legionowski organizuje jego obchody od 2004 roku.

Zdjęcie grupowe z obchodów, dużo uczestników