Rozpoczecie roku szkolnego 2024-2025 w Liceium Ogólnokształaczacym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Wydarzenie odbywa sie na sali gimnastycznej. Na zdjeciu ubrana na galowo młodzież w poczcie sztandarowym. Jedna osoba czyta przy mównicy.
2 września 2024

Dziś uczniowie w całej Polsce wracają do szkolnych ław. Uroczyste rozpoczęcia roku szkolonego 2024/2025 zorganizowano we wszystkich szkołach, dla których Powiat Legionowski jest organem prowadzącym.

W pięciu placówkach zarządzanych przez Powiat Legionowski w roku szkolnym 2024/2025 będzie kształcić się 2266 uczniów w 77 oddziałach. Natomiast do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie uczęszczać będzie 168 uczniów.

Jeśli chodzi o klasy pierwsze, to utworzono siedem oddziałów w liceach ogólnokształcących (dwa w LO im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym i pięć w LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie), trzy oddziały w technikach (dwa w PZSP im. J. Siwińskiego w Legionowie i jeden w PZSP im. W. Wolskiego w Serocku) oraz cztery oddziały w branżowych szkołach I stopnia (dwa w PZSP w Legionowie i dwa w PZSP w Serocku). Technika kształcą w takich zawodach, jak: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik organizacji turystyki i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W przypadku szkół branżowych są to oddziały wielozawodowe. Łącznie w klasach pierwszych w szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski przygotowano 430 miejsc.