Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego
6 września 2023
Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie przygotowała kolejną atrakcję. Rozpoczyna realizację projektu pt. „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego”.
 
Pamiętacie czerwcowy koncert urodzinowy Jeziora Zegrzyńskiego? (https://pik.legionowski.pl/aktualnosci/247) To nie koniec! 60 lat istnienia warto obchodzić długo i hucznie :)
 
18 września otworzymy wystawę dawnych pocztówek pt. „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego”. Natomiast dwa dni wcześniej (sobota, 16 września) chcielibyśmy zaprosić Was na niepowtarzalny rejs statkiem po Jeziorze, podczas którego przewodnik, Konrad Szostek – autor realizowanych przez nas nagrań Filmoteki Edukacji Regionalnej (https://www.youtube.com/playlist?list=PL3atIQV20q2HRg01IM08sZ9ba1Q6GVzEa) – opowie o historii mijanych po drodze miejsc i wyjawi niejedną związaną z nimi ciekawostkę.
 
Na statek może się zaokrętować określona liczba pasażerów. Na pokład zabrane zostaną osoby wylosowane spośród wszystkich uczestników KONKURSU wiedzy o Jeziorze Zegrzyńskim, którzy do 8 września br. do godziny 24.00 prześlą do nas prawidłowe odpowiedzi na trzy konkursowe pytania (odpowiedzi prosimy przesyłać pod adresem e-mail: konkurs@pik.legionowski.pl).
 
Pytania opublikujemy na naszej stronie www.pik.legionowski.pl w środę (6 września), czwartek (7 września) oraz piątek (8 września). Natomiast w poniedziałek 11 września wylosujemy dziesięć podwójnych zaproszeń na rejs. Pamiętajcie – trzeba prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie konkursowe pytania*
 
Pierwsze pytanie już dziś:
Podaj nazwę ośrodka wypoczynkowego, położonego nad Jeziorem Zegrzyńskim, w którym kręcono sceny do filmu „Piłkarski poker”.
 
Elementami projektu „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego” będą:
- rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim,
- wystawa pocztówek znad Jeziora Zegrzyńskiego,
- konkurs fotograficzny.
 
Partnerami projektu są: Powiat Legionowski, Muzeum Historyczne w Legionowie, Miasto Legionowo, Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl. Dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby konkursu i udziału w rejsie.