Praca dla osób z niepełnosprawnościami - konferencja
1 czerwca 2022
Praca dla osób z niepełnosprawnościami - konferencja

W imieniu organizatorów zapraszamy władze samorządowe, pedagogów szkolnych, psychologów, nauczycieli, pracodawców, pracowników poradni, uczniów, osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny, opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. „Praca dla osób z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością intelektualną umiarkowaną i znaczną”.

Wydarzenie, organizowane w ramach XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego 2022, odbędzie się 3 czerwca w godzinach 10.00-13.00 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

Wstęp wolny.

10.00-- 10.10 - przywitanie gości i przedstawienie programu konferencji
10.10. – 10.30 - ogólna informacja o stanie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami w Polsce – Marek Tarwacki, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach, Prezes Stowarzyszenia „Sztuka włączania”
10.30 – 11.00 - możliwości zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w kontekście wystawianych orzeczeń - Marzena Czarnocka Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.
11.00 - 11.15 - przedstawienie realizowanego pilotażu „ Asystent dziecka z niepełnosprawnością’’ ASPE nowym zawodem – Dorota Wróbel –Górecka Dyrektor CIS,
11. 15 – 12.00 – przerwa kawowa
12.00 - 12.50 - prezentacja dobrych praktyk:
Paweł Ciułkowski - podjął działalność gospodarczą w zakresie: pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych - usługi trenera tenisa
Sebastian Nieckarz - podjął działalność gospodarczą w zakresie: nagrań dźwiękowych i telewizyjnych
Fundacja Emanio Arcus z siedzibą w Legionowie, ul. Jagiellońska 10, 05-120 Legionowo - której zrefundowaliśmy koszty wyposażenia 4 stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
13.00 – ANGELO PENTARIS: Break Out Of Your Own Box - „Wydostań Się Ze Swojego Zamknięcia” (wykład motywacyjny)
13.30 zakończenie konferencji – apel do przedstawicieli firm o zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.
Możliwość konsultacji ze specjalistami na stoiskach towarzyszących konferencji.