Prawie 21 mln zł dofinansowania dla Powiatu
30 maja 2022
Prawie 21 mln zł dofinansowania dla Powiatu

30 maja Prezes Rady ministrów ogłosił listy rankingowe wniosków, które otrzymały dofinansowanie w ramach II naboru Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład. Powiat Legionowski otrzymał dofinansowanie do następujących projektów:

1. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 1820W w Gminie Jabłonna – etap 1. Otrzymano wsparcie w wysokości 5 mln złotych.
2. Stworzenie siedziby Centrum Usług Społecznych poprzez rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie wraz z przebudową części pomieszczeń. Kwota dofinansowania w wysokości 15,9 mln złotych.

To już kolejne wnioski dofinansowane w ramach tego Programu. W I edycji Powiat uzyskał wsparcie w wysokości 16,3 mln na budowę siedziby Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym.