Prawiek z ceramiki
18 października 2021
Prawiek z ceramiki

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie w niecodzienny sposób chce uhonorować noblistkę Olgę Tokarczuk, prezentując w przestrzeni Legionowa makietę Prawieku, wsi opisanej w powieści „Prawiek i inne czasy”. Pierwszym krokiem do zrealizowania tego ambitnego pomysłu jest cykl warsztatów, podczas których powstanie makieta Prawieku. Pierwsze z nich odbyły się w minioną sobotę w przestrzeni użyczonej przez legionowską Poczytalnię.

Uczestnicy, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, z pomocą  wolontariuszy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie, wykonali ceramiczne budowle odwzorowujące obiekty obecne w Prawieku.

Wprowadzeniem do zadania zajęła się Agata Wrotkowska – polonistka z zespołu szkolnego Millenium, nad przebiegiem prac twórczych czuwała artystka Weronika Althamer wraz z Anną Wijakowską z Fundacji Wylepiarnia  oraz Jerzym Jastrzębskim z Fundacji Promień Słońca.