Projekt DEUTSCH PLUS+ w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema
17 listopada 2020
Projekt DEUTSCH PLUS+ w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema

26 października liceum ze Stanisławowa Pierwszego w gminie Nieporęt przystąpiło do projektu DEUTSCH PLUS +. Troje uczniów z klasy pierwszej zakwalifikowało się do udziału w obozie językowym realizowanym w ramach tego projektu.

Projekt ma na celu wsparcie szkół w działaniach na rzecz języka niemieckiego. Współpraca z Goethe-Institut oraz patronat Ambasady Niemiec w Polsce zapewniają wsparcie, które przełoży się na jakość nauczania języka.

Korzyści płynące dla licealistów to między innymi możliwość kontaktu z „żywym językiem” dzięki wizytom młodzieży z Niemiec w szkole, udział w projektach i konkursach ogólnopolskich, wymiana uczniowska online czy bezpłatne lekcje poprzez Skype. 

Nauczyciele uczący języka obcego, którzy  przystąpili do projektu  DUTSCH PLUS otrzymują doradztwo metodyczno-dydaktyczne oraz możliwość udziału w szkoleniach i webinariach.

W ramach projektu DEUTSCH PLUS+ troje uczniów liceum im. Stanisława Lema weźmie udział w obozie językowym online „JUGENDCAMP DIGITAL” DEUTSCH PLUS+, podczas którego młodzież poruszy zagadnienia z zakresu ekologii, komunikacji oraz krajoznawstwa. Koordynatorem spotkania będzie Goethe – Institut in Freiburg.

By zakwalifikować się do udziału w obozie językowym, uczniowie musieli zrealizować zadanie, które polegało na nakręceniu filmu o tematyce ekologicznej oraz przekonaniu jury, że to właśnie Oni powinni wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Wszystko oczywiście odbywało się w języku niemieckim. W obozie językowym może wziąć udział tylko dwunastu uczniów, troje z nich to pierwszoklasiści z Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie: Jakub Bala, Kuba Jankowski, Dawid Topolski z klasy 1A. Gratulujemy!