Projekt edukacyjny
4 kwietnia 2022
Projekt edukacyjny

We współpracy z Agencją Rozwoju Mazowsza od marca 2022 r. trwa realizacja pilotażowego projektu  edukacyjnego w ramach Programu  „Mazowsze dla Oświaty”.  Projekt  pn. Podnoszenie kompetencji zawodowych dyrektorów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Legionowskiego  dotyczy zorganizowania bezpłatnych studiów podyplomowych dla dyrektorów i nauczycieli dwóch szkół ponadpodstawowych – Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie oraz Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku.

W ramach projektu w studiach podyplomowych z zakresu zarządzania placówką oświatową z elementami zarządzania hybrydowego (zdalnego) wezmą udział dyrektorzy PZSP w Legionowie i PZSP w Serocku. Natomiast nauczyciele z tych szkół skorzystają ze studiów na kierunku „Szkoła wobec nowych wyzwań” – studia kierowane do nauczycieli i pedagogów.

Studia podyplomowe prowadzone będą na Wydziale Zarządzania oraz na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego w okresie marzec-listopad 2022 r. Całkowita wartość studiów podyplomowych, a co za tym idzie całego projektu wynosi 45.000 zł. Całość finansowania pochodzić będzie ze środków dotacji przekazanej przez Województwo Mazowieckie - Powiat Legionowski nie wnosi wkładu własnego.