Zdjęcie: skrzyzowanie Al. Lrgionów z ulicami Mireckiego i Kolejowa w Legionowie.
23 września 2024
Projektujemy skrzyżowanie

Powiat Legionowski zakończył postępowanie przetargowe, w wyniku którego wybrany został wykonawca dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy skrzyżowania Al. Legionów z ulicami Mireckiego i Kolejową w Legionowie.

Powiat przygotowuje się do przebudowy skrzyżowania, które często się korkuje z uwagi na bliskość przejazdu kolejowego oraz duże natężenie ruchu zarówno samochodowego, jak i pieszego. W tym miejscu dochodzi również do kolizji. Modernizacja jest więc niezbędna dla poprawy bezpieczeństwa oraz przepustowości w tym miejscu.

Umowa z firmą DROMACC Maciej Białoszewski została podpisana 27 sierpnia. Wykonawca w ciągu 35 tygodni opracuje i przedstawi trzy koncepcje, w których zaproponuje optymalne rozwiązania. Wartość zadania to 149 014,50 zł.