Protest rolników w najbliższy wtorek
22 lutego 2024
Protest rolników w najbliższy wtorek

W najbliższy wtorek, 27 lutego, w godz. 0:30 – 23:45 na terenie powiatu legionowskiego planowany jest kolejny protest rolników.To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach miasta i powiatu legionowskiego. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży, gdy nie jest to konieczne.

Utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji publicznej obejmą głównie 2 lokalizacje:

- droga krajowa 61 na odcinku od mostu w Zegrzu Południowym, przez rondo w tej miejscowości, do Michałowa-Reginowa – utrudnienia dotyczą poruszających się na kierunkach Warszawa, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki i Marki.

- rondo w Dębem, czyli skrzyżowanie dróg 632 i 62 – utrudnienia dotyczą poruszających się w kierunku Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Nasielska.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikać podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.

Organizatorem protestu jest Mazowiecka Rada Wojewódzka NSZZ RI Solidarność. Przewidywana liczba uczestników wynosi 100 osób dysponujących 70 ciągnikami.

Fot. Image by aleksandarlittlewolf on Freepik