Przed nami Tydzień Bibliotek
5 maja 2023
Przed nami Tydzień Bibliotek

Początek maja to jak co roku wielkie święto bibliotek i bibliotekarzy. Tradycyjnie 8 maja rusza Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Moja, Twoja, Nasza BIBLIOTEKA!”. Biblioteki z terenu powiatu legionowskiego przygotowały moc atrakcji. Przedstawiamy niektóre z nich i w imieniu organizatorów zachęcamy do udziału.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie 8 maja zaprasza na konferencję dla bibliotekarzy z powiatu legionowskiego z okazji Dnia Bibliotekarza. Od 9 maja w korytarzu biblioteki będzie można oglądać wystawę „Pamiątki z biblioteki”. 13 maja w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się kolejna edycja „Książki w (o)biegu”.

8 maja w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach odbędzie się konkurs wiedzy o książce. Biblioteka w Wieliszewie zaprasza na spotkanie autorskie z Urszulą Pieńkowską, które odbędzie się 12 maja o godz. 19.00 przy ul. Janusza Kusocińskiego 1 (budynek SP 2, wejście od ul. Solidarności). 13 maja w Michałowie Reginowie będzie trwała akcja „Zabierz książkę do domu”.

Serockie Centrum Kultury i Czytelnictwa 8 maja zaprasza dzieci na spotkanie z Panem Poetą. Wydarzenie odbędzie się w filii w Jadwisinie oraz w Serocku. W dniach 9-12 maja w Jadwisinie, Zegrzu, Woli Kiełpińskiej i Serocku odbędą się warsztaty biblioteczne. 12 maja CKiCz zaprasza dorosłych na spotkanie z poeta Tadeuszem Sadowskim. Podsumowanie tygodnia bibliotek w gminie Serock odbędzie się 15 maja.

Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt wraz z filią w Kątach Węgierskich zapraszają na BIBLIOTECZNĄ WYMIANĘ ROŚLIN DONICZKOWYCH. Akcja trwa cały tydzień od 6 do 12 maja. Równocześnie w filii w Katach Węgierskich będzie trwała akcja „Książka gratis”. 8 maja w Zegrzu Południowym prowadzone będą warsztaty z tworzenia biżuterii, a 10 maja w Nieporęcie przy słodkim poczęstunku będzie można zapoznać się z książkowymi nowościom. Na najmłodszych czekają gra terenowa (6 maja w Nieporęcie) oraz warsztaty z przesadzania roślin doniczkowych: 9 maja w Katach Węgierskich, 10 maja w Zegrzu Południowym i 11 maja w Nieporęcie. Natomiast 13 maja odbędą się warsztaty pn. Pan Poeta.