Przyszkolne warzywniaki
13 marca 2024
Przyszkolne warzywniaki

Uczniowie dwóch prowadzonych przez Powiat Legionowski szkół będą mieli własne ogródki, w których posadzą m.in. zioła i warzywa. Niezbędne do realizacji tych przedsięwzięć akcesoria o wartości ponad 7 tys. zł zostały przekazane przez starostę Sylwestra Sokolnickiego.

W listopadzie ubiegłego roku Powiat Legionowski zakupił dla społeczności szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie sprzęt ogrodniczy i karmniki. Z nadejściem wiosny przy szkole powstanie dodatkowo ogród warzywny. Uczniowie otrzymali siedem wysokich, drewnianych grządek, paletki rozsadowe, ziemię oraz torf, a także nasiona.

Ekologiczny ogródek powstanie także przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Serocku. Uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych sami będą uprawiać warzywa oraz zioła, które później wykorzystają do przygotowywania potraw.