Razem znaczy więcej
11 marca 2020
Razem znaczy więcej

Finał projektu społecznego "Ty i Ja - razem możemy więcej", zorganizowanego przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie we współpracy z platformą „Zwolnieni z teorii”, odbył się 10 marca w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Celem projektu, do którego przygotowania rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, było poznanie potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, a także zrozumienie ich codziennych problemów i ograniczeń. Organizatorki do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiły uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wraz z opiekunami, a także swoich kolegów i koleżanki z równoległych klas. Zadbały o wsparcie sponsorów. Same też zebrały środki, dzięki którym kupiły materiały niezbędne do przygotowania całej akcji, a także gry i przybory plastyczne, które przekazały uczniom szkoły specjalnej. Podczas finału odbyło się osiem konkurencji sportowych. W szranki stanęło 15 par zawodników, każda złożona z  ucznia niepełnosprawnego i licealisty. We wszystkie aktywności włączyli się również opiekunowie i dyrekcja obu placówek.