Remont przychodni „na górce” zakończony
10 grudnia 2020
Remont przychodni „na górce” zakończony

Powiat Zakończył ostatni etap modernizacji przychodni ZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4. Koszt przedsięwzięcia to prawie 5,5 mln złotych.

Pacjenci i pracownicy legionowskiej przychodni „na górce” mogą już cieszyć się nowo wyremontowanym budynkiem. Wykonawca zakończył prace, trwają odbiory techniczne inwestycji. Latem ubiegłego roku rozpoczął się remont, który objął prawe skrzydło budynku wraz z piwnicami i garażami. Roboty prowadzone były etapami, dzięki czemu przychodnia działała przez cały czas bez większych utrudnień dla pacjentów oraz personelu. Modernizacja polegała na rozbudowie klatki schodowej, reorganizacji gabinetów, wymianie podłóg, instalacji wewnętrznych i uzyskaniu pełnej dostępności budynku dla osób niepełnosprawnych. Wykonana została także instalacja wentylacji mechanicznej ze schładzaniem powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Budynek dostosowano do aktualnych przepisów ochrony pożarowej. Wokół przychodni położono nowe chodniki, pojawiły się elementy małej architektury – ławki, kosze i stojaki na rowery, posadzono rośliny ozdobne oraz drzewa.

Był to ostatni etap przebudowy, po ukończeniu którego obiekt zyskał nowoczesny, funkcjonalny wygląd na całej powierzchni. W poprzednich etapach Powiat wykonał termomodernizację i elewację budynku, wyremontował boczne skrzydło oraz hol recepcyjny i znajdujące się w jego sąsiedztwie gabinety. Zainstalowano również windę.