Rozbudowa DK61 na ostatniej prostej
19 marca 2021
Rozbudowa DK61 na ostatniej prostej

Dobiegają końca prace związane z rozbudową trzeciego odcinka drogi krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej. Ich zaawansowanie wynosi 80%.

Po zimowej przerwie rozpoczęto prace za skrzyżowaniem z ul. Wolską, a także roboty na  ul. Strużańskiej. Prace trwają na około 150-metrowym odcinku, od skrzyżowania z drogą krajową nr 61 do wysokości wjazdu na teren powstającego szpitala. W rejonie przebudowywana jest również sygnalizacja świetlna z systemem usprawnienia ruchu kołowego i pieszego.

Dotychczas w ramach inwestycji wykonano jezdnię w kierunku Warszawy, po której obecnie odbywa się ruch. Pojawiły się ekrany akustyczne. Zrealizowano kompleksowo infrastrukturę podziemną, naziemną oraz zbiorniki retencyjne. Nad kanałem Bródnowskim powstały cztery obiekty mostowe w tym jeden osobny dla ścieżki rowerowej.

Przebudowa, której inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji na terenie powiatu. Zakończenie prac na tym etapie zaplanowano na koniec maja.

Wybrany jest już także wykonawca przebudowy DK 61 na odcinku Legionowo-Zegrze Południowe. Zakończenie prac na tym etapie przewidywane jest na trzeci kwartał 2024 roku.