Rozmowy dla biznesu
16 maja 2024
Rozmowy dla biznesu

Kluczowe zagadnienia dotyczące biznesu były tematem spotkania networkingowego dla przedsiębiorców z terenu powiatu legionowskiego, które 15 maja Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie zorganizowała w legionowskiej Poczytalni.

Gościem spotkania był Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który wygłosił prelekcję oraz odpowiedział na pytania uczestników. Wśród poruszanych kwestii znalazły się te związane z absencją pracowniczą i jej kosztami, zmianami dotyczącymi składki zdrowotnej ZUS, dodatkowymi źródłami finansowania rozwoju firmy z Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie. Obecny na spotkaniu dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie Rafał Tyszkiewicz opowiedział o możliwościach dofinansowania firm przez PUP.

– Wydarzenie było odpowiedzią na głosy przedsiębiorców o potrzebie zorganizowania przestrzeni do wspólnych spotkań, wzajemnego poznania się i rozmów o biznesie. – Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie zrzesza przedsiębiorców i działa na rzecz swoich członków. Wartością, jaką możemy wnieść do naszej społeczności, jest tworzenie takich spotkań, gdzie przedsiębiorcy mogą spotkać się ze sobą, poznać, podłapać nowe kontakty, posłuchać ciekawych prelegentów. To może być impuls do wstąpienia do Izby, aby nasz głos był silniejszy – mówi Artur Andruszka, Prezes Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie.

Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie planuje zorganizowanie w drugiej połowie roku mniejszych, lokalnych spotkań dla przedsiębiorców w poszczególnych gminach. Dodatkowo, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Legionowie, rozpoczyna prace nad Forum Gospodarczym, które po sukcesie w latach ubiegłych powróci na mapę wydarzeń naszego powiatu.