Rozmowy o torach
17 września 2020
Rozmowy o torach

Wideokonferencja dotycząca dokumentacji przedprojektowej dla przedsięwzięcia „Poprawa przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze) odbyła się 15 września. Jej organizatorem było przedsiębiorstwo opracowujące tę dokumentację.

Spotkanie odbyło się z udziałem szerokiego grona przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, na terenie których planowana jest inwestycja. Zebrani omawiali potrzeby w zakresie kolejowego transportu zbiorowego, określili także wady i zalety realizowanego przedsięwzięcia, które jest elementem kolejowych inwestycji towarzyszących dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Koncepcja zakłada zapewnienie szybkiego dojazdu do i z portu z kierunków północnych. Dla powiatu legionowskiego najistotniejszymi składowymi tego zadania jest budowa czwartego toru na odcinku Warszawa Praga–Legionowo oraz budowa nowego odcinka linii kolejowej nr 20, biegnącego przez powiat legionowski z ominięciem linii kolejowej nr 9 w kierunku Nasielska.

fot. freepik