Rozpoczęcie roku szkolnego w liczbach
1 września 2022
Rozpoczęcie roku szkolnego w liczbach

Tradycyjnie 1 września rozpoczął się w Polsce kolejny rok szkolny. W szkołach prowadzonych przez Powiat Legionowski (Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Legionowie, Liceum Ogólnokształcące im. S. Lema w Stanisławowie Pierwszym, Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Legionowie - technikum i szkoła branżowa I stopnia, Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Serocku – technikum i szkoła branżowa I stopnia, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych – przedszkole specjalne, szkoła podstawowa specjalna i szkoła przysposabiająca do pracy) naukę rozpoczęło około 2330 uczniów i dzieci, czyli o ok. 350 więcej niż w poprzednim roku szkolnym. Ostateczna liczba uczniów będzie znana po 30 września.
Tylko w samych szkołach ponadpodstawowych utworzono o dziesięć oddziałów więcej niż było ich w roku szkolnym 2021/2022. We wszystkich typach szkół nowy rok szkolny powitało dziś ok. 820 uczniów klas pierwszych. Przybyło także ok. 15 nowych nauczycieli.
Uczniom i nauczycielom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym, samych sukcesów i wiele satysfakcji z osiągnięć.