Seniorzy aktywni i zdrowi
26 lutego 2019
Seniorzy aktywni i zdrowi

Już po raz drugi, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Legionowskiego, Stowarzyszenie Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka organizuje zajęcia skierowane do dorosłych i seniorów zainteresowanych zgłębieniem wiedzy dotyczącej zdrowego i aktywnego stylu życia pn. „Aktywny Senior to zdrowy Senior”.

Tematami przewodnimi proponowanych zajęć są zdrowy kręgosłup oraz problematyka nietrzymania moczu. Cykl obejmie 18 godzin zajęć fizycznych oraz 6 godzin zajęć z fizjoterapeutą. Projekt wystartował 12 lutego br. i potrwa do 9 maja br. Jego adresatami są zarówno seniorzy, jak i dorośli. Dzięki czemu uczestnicy mają okazję do integracji przy wspólnej aktywności. Do udziału w projekcie zgłosiły się jak dotąd tylko panie. Jest ich 14, ale lista wciąż jest otwarta i można jeszcze dołączyć do ćwiczących. - Za nami pierwsze dwa tygodnie trwania kolejnej edycji zajęć prozdrowotnych "Aktywny Senior to zdrowy Senior". Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w Filii GOK w Stanisławowie Drugim. - Do programu zaprosiliśmy seniorów. Zapraszamy szczególnie Panów, by przekonali się o skuteczności aktywności fizycznej i docenili jej zalety. Jak zwykle zajęciom towarzyszy duże zaangażowanie ćwiczących, dzięki czemu już znacznie poprawiła się kondycja fizyczna i codzienne funkcjonowanie uczestniczek – mówi Agata Kamińska ze Stowarzyszenia Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz ruchowo-edukacyjne prowadzone są przez profesjonalnych trenerów i fizjoterapeutów. Pod ich czujnym okiem uczestnicy poprawiają swoją koordynację ruchową oraz siłę i wytrzymałość. Uczestniczki otrzymały materiały informacyjne i indywidualne zalecenia odnośnie praktykowania właściwych dla siebie ćwiczeń w warunkach domowych.