Grupa seniorów stojąca na tle budynku - swiątyni.
27 sierpnia 2024
Seniorzy w centrum uwagi

Aby jeszcze skuteczniej realizować zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w zakresie polityki senioralnej, Rada Powiatu w Legionowie z własnej inicjatywy podjęła uchwałę o utworzeniu Rady Seniorów.

Powołanie Rady Seniorów stanowi wyjście naprzeciw mieszkańcom, stwarza warunki dla aktywnego i realnego uczestnictwa osób starszych w sprawach ich dotyczących przez umożliwienie wyrażenia swoich opinii, wniosków i sugestii. Dodatkowo ułatwi definiowanie potrzeb osób starszych oraz pozwoli skuteczniej je zaspokajać.

Utworzenie Rady Seniorów nie jest obligatoryjne, ale jest przykładem dobrych praktyk i pokazuje, że władze powiatowe liczą się z głosem mieszkańców. Zgodnie z nadanym statutem w skład Rady Seniorów w Powiecie Legionowskim wchodzi od 3 do 15 członków – przedstawicieli osób starszych i podmiotów działających na rzecz seniorów – powoływanych na okres kadencji Rady Powiatu. Rada Seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.

Wybory do Rady Seniorów planowane są we wrześniu. Zapraszamy do śledzenia strony www.powiat-legionowski.pl.