Seniorzy w Sudetach
20 września 2021
Seniorzy w Sudetach

Karpacz i jego okolice były celem wycieczki dla kombatantów oraz seniorów z naszego terenu, którą zorganizowało Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Na miejscu dwudziestodwuosobowa grupa udała się zobaczyć Dziki Wodospad i zaporę na Łomnicy. W planie wyjazdu znalazł się także Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie zachwycały wykonane w skali 1:25 pałace, klasztory i starówki dolnośląskich miejscowości. Dużą atrakcją okazała się wizyta w Suchej i zwiedzanie z przewodnikiem tamtejszego Zamku Czocha. Przyjemne chwile czekały na wycieczkowiczów także w Świeradowie Zdroju. Poza zwiedzaniem miasta można było też odbyć „spacer w chmurach”, wspinając się na wieżę widokową. W Proszówce uczestnicy odwiedzili hodowlę alpak, gdzie spędzili czas, poznając te wyjątkowe zwierzęta.
Najstarszym uczestnikiem wyjazdu był pan Albert Stachnik, który ma 97 lat. Podczas II wojny światowej był telegrafistą.