Sezon na Podwieczorki zakończony
14 czerwca 2021
Sezon na Podwieczorki zakończony

Programem "Od Beethowena do Gershwina", 13 czerwca  zakończył się cykl koncertów pn. „Muzyczny Podwieczorek” organizowanych przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Projekt powstał przy współpracy z Instytutem Muzyki Dawnej i wsparciu Powiatu Legionowskiego.

Od września ubiegłego odbyło się dziesięć koncertów w wersji stacjonarnej oraz w formie transmisji online. Ich celem było zaprezentowanie mieszkańcom powiatu legionowskiego najwspanialszych dzieł muzyki klasycznej. Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem publiczności. Miłośnicy kultury wysokiej nie pozostają jednak bez swojej ulubionej formy rozrywki. W okresie letnim muzyka wypełni serocki Rynek podczas „Fontann Muzyki”, plenerowego cyklu, który stratuje 27 czerwca i odbywać się będzie w co drugą niedzielę aż do 22 sierpnia.

Harmonogram koncertów z cyklu Fontanna Muzyki:

27 czerwca o godz. 18.00 „La Boheme... Aznavour i jego świat” w wykonaniu zespołu Impressja,
11 lipca o godz. 18.00  „Barwy Kwartetu Smyczkowego”  z AMJ Quartet,
25 lipca o godz. 18.00 „Six o’clock” Jazz Tradycyjny,
8 sierpnia o godz. 18.00  Swingowo z Kwartetem Saksofonarium
22 sierpnia o godz. 18.00 „Bułat Okudżawa, najpiękniejsze Pieśni i Ballady”  wykona Zespół Piramidy

Fot. CKiCz w Serocku
Podczas koncertu publiczność usłyszała utwory w wykonaniu Krzysztofa Pietkiewicza – skrzypce oraz Szymona Drabińskiego - fortepian