Sportowcy dla Mai
15 grudnia 2021
Sportowcy dla Mai

Środowisko amatorskiego sportu odpowiedziało na apel o pomoc rodzinie 8-letniej Mai, która z uwagi na chorobę genetyczną potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Powiat Legionowski wsparł piknik charytatywny zorganizowany na rzecz tej dzielnie walczącej o zdrowie dziewczynki.

Powiat Legionowski wsparł organizację charytatywnego wydarzenia sportowego, które odbyło się 11 grudnia, w jabłonowskim Centrum Wspinaczkowym. Przekazaliśmy na aukcję komplet samorządowych gadżetów. Dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy udało się zebrać ponad 6 tys. zł na rzecz zmagającej się z chorobą genetyczną Mai.

Akcja odbywała się w mikołajkowej atmosferze. Można było rozpocząć przygodę ze wspinaczką na ściankach. Pojawiły się stoiska, na których łasuchy chętnie kosztowały ciast, zostawiając hojne ofiary pieniężne. Kiermasze kusiły ręcznie wykonanymi artykułami. Nie mogło zabraknąć charytatywnej aukcji.

Ponieważ wydarzenie organizowali sportowcy, również oni chcieli się zaprezentować. Obejrzeliśmy pokazy judo i wspinaczki. Datki były zbierane również do puszek.

Maja to odważna dziewczynka, która ma genetyczny problem z produkcją koenzymu. Trzeba jej go dostarczać. Schorzenie dokonało spustoszeń. Maja potrzebuje kosztownej rehabilitacji - co najmniej 4 turnusów w roku.

Maję można wesprzeć przekazując jej swój 1% lub wpłacając darowiznę: Fundacja Złotowianka, nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, dopisek: DAROWIZNA NA RZECZ: MAJA RYBICKA R/52